Lahden jenkkiautonäyttely 16

Tänne voit laittaa viestiä muistakin kuin kerhon omista tapahtumista.
juhap
Viestit: 6797
Liittynyt: Pe Tammi 24, 2003 7:14 am

Lahden jenkkiautonäyttely 16

Viesti Kirjoittaja juhap »

Onkos AMC kalustoa esillä?

Eli kannattaako mennä? :)
American HT -65,American 220 2d,American 330 Wagon(x2),American F/EX,Eagle STW(x4),Matador Coupe(2x),AMC Hornet 2d(x3),Jeepster 1950,Concord -81,Nash HT -52,Classic 2d -63,SCReplica/Rogue -66,Sundancer -82
Avatar
hentpe
Viestit: 2981
Liittynyt: Ti Tammi 28, 2003 4:22 pm

Lahden jenkkiautonäyttely 16

Viesti Kirjoittaja hentpe »

Tuli käytyä. Kolme Jeeppiä ja yks Hudsoni, siinä tarjonta meidän merkeistä.

Muutoin oli kyllä taas hienosti järjestetty tapahtuma. Rawlings keräsi porukkaa kuin pipoa ja nimmari jono tais olla varmaan 200 metriä pitkä. En lähtenyt jonottamaan. Ei saanut herra siitä kisakone hinurista konepeltiä auki vaikka yritti. Räjäyttivät sen hallissa käymään ja siirsivät siihen esiintymislavan eteen ennen kuin kaasuapinan haastattelu alkoi. Ei sen puoleen, pitää kaverille hattua nostaa, sen verran asiallisesti herra fanejaan vastaanotti ja nimmareita kirjoitti.

Pari kerhon logoa kantavaa kaveria tuli vastaan. Ja parkkiksella näin vilaukselta tullessa keltaisen 73-74 Javelinin. En tiedä kumpi eli se uustuonti vai ex-Kölli.
Avatar
hentpe
Viestit: 2981
Liittynyt: Ti Tammi 28, 2003 4:22 pm

Lahden jenkkiautonäyttely 16

Viesti Kirjoittaja hentpe »

Avatar
tl
Viestit: 4002
Liittynyt: Ma Loka 13, 2003 2:08 pm

Lahden jenkkiautonäyttely 16

Viesti Kirjoittaja tl »

Komee toi Hudsoni pickis!


kerosiini
Viestit: 223
Liittynyt: Pe Loka 01, 2010 5:51 pm

Lahden jenkkiautonäyttely 16

Viesti Kirjoittaja kerosiini »

Tulihan tuolla koko vkl vietettyä ja mahtavaa oli :)
sillu
Site Admin
Viestit: 2153
Liittynyt: La Joulu 21, 2024 8:53 pm

Lahden jenkkiautonäyttely 16

Viesti Kirjoittaja sillu »

Sunnuntain perhepäivässä oltiin koko perheellä.



Richard huutokauppasi Magnuksen tuomaa valkoista Lincolnia jonka tekniikka oli kunnostettu ja päälle laitettu GasMonkey-tarrat:







Auto meni 12000 eurolla ja mukaan tuli aito GasMonkey tequilapullo, tiettävästi Suomen ensimmäinen kappale.







Kysyin Richardilta kun se joi olutta että "How's the beer? -It's always good since I'm from Dallas Texas" ;D



Oli mahtavaa nähdä että Richard oli ihan samanlainen kuin telkkarissakin. Taskussa oli sentin paksunen pinkka satasen seteleitä ja Lahden yöelämässä rahaa oli käytetty avokätisesti ja kuulemma "riittävästi".



Magnuksen (Lone Star Cars joka vierailee säännöllisesti Fast 'n Loud -ohjelmassa) kanssa sain lähikuvan:







Joku huono yleiskuva:







AMC-kalustoa oli paikalla vähän, Jeeppi-kerholla useimmat:







Toi Lahtelainen Wagoneer oli kyllä hieno. Saatto olla muitakin, ei kierretty halleja liian tarkasti..



Mutta parkkialueella sentään oli tämä!



Avatar
KK
Viestit: 2965
Liittynyt: Pe Tammi 24, 2003 9:27 am

Lahden jenkkiautonäyttely 16

Viesti Kirjoittaja KK »

Toi Granny on aivan sairaan upea!
Vastaa Viestiin