pyyhkijän moottori

Tänne voit iskeä kysymykset kaikesta muusta autojen rakenteluun liittyvästä.
sst
Viestit: 59
Liittynyt: Ma Loka 06, 2003 8:41 am

pyyhkijän moottori

Viesti Kirjoittaja sst »

mikäs pyyhkijän moottori on todettu parhaiten sopivaksi -69 americaniin alipaine systeemin tilalle? oliko se jonkun escortin pyyhkijöistä? :-? mistäs muuten sitten löytyy sopiva katkaisija että on kaikki tarvittavat toiminnot, joku traktori tarvike kauppa myi jotain katkaisijaa. onko kokemuksia?
juhap
Viestit: 6797
Liittynyt: Pe Tammi 24, 2003 7:14 am

pyyhkijän moottori

Viesti Kirjoittaja juhap »

Mulla on tuossa 65 HT:ssä tehty katkaisija lämppärin 2-nopeuksisesta. saatu samanlainen nuppi siihen kuin muissa. Taitaa käydä myös tuo uudempaan kojelautaankin.



Noiden uudempien nupppien kiinnitys taittaa olla saman sorttinen.



Ja tuossakin on joku Phordium materiaalista tehty moottori, vipu vaan on väärän mittainen. Jää sektori hieman pieneksi.
American HT -65,American 220 2d,American 330 Wagon(x2),American F/EX,Eagle STW(x4),Matador Coupe(2x),AMC Hornet 2d(x3),Jeepster 1950,Concord -81,Nash HT -52,Classic 2d -63,SCReplica/Rogue -66,Sundancer -82
Vastaa Viestiin