Kuvia somekäyttöön!

Tänne voit laittaa oikean merkkisiin autoihin liittyvät muut kysymykset tai kertoa mitä on tullut kohellettua auton kanssa. Myös osto-oppaat ja ensimmäiset tervehdys viestit tänne.
American67
Viestit: 894
Liittynyt: Ke Touko 18, 2005 11:26 am

Kuvia somekäyttöön!

Viesti Kirjoittaja American67 »

Pistetääs pystyyn tämmönen aihe, mistä oli syyskokouksessa puhetta, eli: tähän topiciin saa mieluusti lisätä kuvia kotimaisista AMC-tuotteista käytettäväksi kerhon somekanavilla näkyvyyden lisäämiseksi.



Kuvan lisäämällä k.o kuvan lisääjä antaa suostumuksensa kuvan käyttöön kerhon sosiaalisessa mediassa (instagram, facebook, ym)



Mikäli et halua esim kilven näkyvän, sumenna tai peitä kilpi parhaaksi katsomallasi tavalla. Sama koskee kuvissa esiintyviä ihmisiä.



Näkyvyys on tärkeää, ja kerhon jäsenillä on taatusti paljon upeita kuvia 8-)



Mikäli mahdollista, lisää kuvan yhteyteen tieto tapahtumasta/näyttelystä/cruisingista yms missä kuva on otettu, kiitos!
Sammy
Viestit: 830
Liittynyt: La Elo 07, 2010 12:42 pm

Kuvia somekäyttöön!

Viesti Kirjoittaja Sammy »









C&C 2014, Aulanko, Finland
Avatar
rebel70
Viestit: 4181
Liittynyt: Pe Tammi 24, 2003 6:49 pm

Kuvia somekäyttöön!

Viesti Kirjoittaja rebel70 »

😁
Avatar
rebel70
Viestit: 4181
Liittynyt: Pe Tammi 24, 2003 6:49 pm

Kuvia somekäyttöön!

Viesti Kirjoittaja rebel70 »

😁
Avatar
1320
Viestit: 235
Liittynyt: To Tammi 18, 2018 8:04 pm
Paikkakunta: Vantaa

Kuvia somekäyttöön!

Viesti Kirjoittaja 1320 »

Hieman harvemmin nähtyä vuosikertaa oleva Ambassador, kuvattu Vantaa Cruisingissa kesäkuussa 2006.



Avatar
pekka
Viestit: 4938
Liittynyt: To Tammi 23, 2003 6:59 pm
Paikkakunta: Parainen

Kuvia somekäyttöön!

Viesti Kirjoittaja pekka »



Euromeet 2016





Euromeet 2012





Autosaloon 2016
Avatar
rebel70
Viestit: 4181
Liittynyt: Pe Tammi 24, 2003 6:49 pm

Kuvia somekäyttöön!

Viesti Kirjoittaja rebel70 »

Hieman harvemmin nähtyä vuosikertaa oleva Ambassador, kuvattu Vantaa Cruisingissa kesäkuussa 2006.




Ai tällänenkin Suomessa. Enpä ole ennen nähnyt
😁
Avatar
KK
Viestit: 2965
Liittynyt: Pe Tammi 24, 2003 9:27 am

Kuvia somekäyttöön!

Viesti Kirjoittaja KK »

Mä oon tolla arkkukeulalla ajanut, kun kuolinpesä sitä kauppas, hieno kyyti, mut ruostetta alkoi olla, yllättäen.

Suomi auto ja Moserin akselit oli takana.

Sisältä oli aika virheetön, eikä päällepäinkään paha.

Ja tietty kauan sitten, vois hyvin olla kuvan ottamisen aikoihin.
Avatar
tl
Viestit: 4002
Liittynyt: Ma Loka 13, 2003 2:08 pm

Kuvia somekäyttöön!

Viesti Kirjoittaja tl »

Eikös tosta ollut juttu jossain lehdessäkin, ehkä mobiilisti?
AMCFREAK
Viestit: 406
Liittynyt: To Huhti 15, 2004 5:28 pm

Kuvia somekäyttöön!

Viesti Kirjoittaja AMCFREAK »

Mobilistissa. Jossain mulla se lehti onkin. Laitan tiedot lehdestä kun löytyy. Niin tuo Ambassador on mulla. Ollut muistaakseni keväästä 2007. Auto on 360 ja 727. Ilman saastelaitteita kun export malli. Auto on ollut sisä säilytyksessä. Aikalailla tuossa samassa kuosissa edelleen. Tekniikka suunilleen kunnossa. Sisältä siisti. Vaatii oikeastaan vain uuden lattiamaton ja pientä siistimistä. Suunnitelmissa on siistimen eli vaatii maalauksen puskurit jne. Olen kerännyt nos osia pikkuhiljaa, etulokarit ja kulmat, konepellin lukot ja saranat. Maskin lampunkehykset, takavalot takavalon ympäryskromit mm. Niin ja uudet Rocker Molding listat. Ne on jäänyt jonnekin matkanvarrelle. Pikkassen on peltitöitä mutta ei kamalasti. Kuskin puoli vähän kolaroitu hirven tai peuran kanssa mutta korjattu
Vastaa Viestiin