Sivu 1/1

Kardaaniin yoken pituus

Lähetetty: Ti Tammi 31, 2023 5:00 pm
Kirjoittaja juhap
Kardaanin yoken pituus on työn alla kun tuohon screplicaan olen keppiä tekemässä.



Mulla on tuommoinen stefa lootan päässä...







Onko meininki, että ristikon lähtö olisi mahdollisimman liki tuota kumituttia? Vai jääkö tarpeeksi liikevaraa kepille?



Kardaaniin yoken pituus

Lähetetty: Pe Helmi 03, 2023 10:45 pm
Kirjoittaja A-V
onk siin 727? mulla oli tommone kans josain 727:ssa, paikallinen mopar mies kerto rempan yhteydessä et vaihtaa AINA ton ulkonevan version sellaseen sisällepäin menevään tai muuten loota vuotaa ölppää tosta jatkuvasti.



mulla on yokessa olisko ulkomuistista ~4cm liukuvaraa (voin kattella tarkemmin jos haluut), että on varaa luistaa (ettei pohjaa taka-akselin ylösalas liikkeessä).

Kardaaniin yoken pituus

Lähetetty: Pe Helmi 03, 2023 11:21 pm
Kirjoittaja juhap
Mulla meni illalla tuo "uusi" kardaani paikoileen. siinä on noin 4 cm liukuvaraa, eli parisenttiä tuon kumitutin ulkopuolella.

Tuossa on T5-loota jatkeena. siellä on sisällä normi stefa, mutta ulkopuolella tuommoinen pölysuoja.